OGŁOSZENIA PARAFIALNE I Niedziela Adwentu 3.12.2023

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

Dziś początek Adwentu, czasu radosnego oczekiwania na nadejście Zbawiciela. Podejmujemy w tym czasie postanowienia i ćwiczenia duchowe, aby naprawić nasze życie i tak przygotować drogę na Jego przyjście.

Zachęcamy szczególnie do zachowania trzeźwości, a nawet abstynencji od alkoholu. Przy wyjściu z kościoła wyłożona jest Księga Trzeźwości, w której można wpisywać swoje deklaracje.

Zapraszamy dziś na niedzielne nieszpory o godz. 16.00.

Codziennie od poniedziałku do soboty zapraszamy na Msze św. roratnie. W poniedziałek, środę, czwartek i piątek wieczorem, a we wtorek, w sobotę rano.

W poniedziałek zapraszamy wszystkich górników, górników emerytów i ich rodziny na Mszę św. „barbórkową”, która będzie sprawowana w ich intencji o godz. 9.00.

W poniedziałek na Mszę św. o 18.00 i na kolejne spotkanie zapraszamy kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.

W czwartek na 18.00 zapraszamy na Mszę św. sprawowaną w intencji naszych Dzieci Maryi, w wigilię ich patronalnego święta.

Po Mszy św. wieczornej w czwartek kolejna Katecheza Dorosłych, tym razem w kościele. Temat : O objawieniu Bożym

W piątek, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia – adorację Najświętszego Sakramentu od 12.00 do 13.00.

W piątek ks. proboszcz zaprasza na urodzinową kawę do salek od godz. 15.00 do 17.30

– poniedziałek – wspomnienie św. Barbary

– czwartek – wspomnienie św. Ambrożego

– piątek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

Zbiórka ministrantów w sobotę o 9.00.

Dzieci Maryi spotkają się w sobotę o godz. 9.30

Na stoliku z tyłu kościoła są do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i opłatki na stół wigilijny.

Jak co roku można będzie składać dary dla potrzebujących przy ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym roku, tak jak w ubiegłym, chcemy, aby to była zbiórka środków pieniężnych. Będzie ona trwała do 15 grudnia. Potem nasza Diakonia Charytatywna przygotuje jednakowe paczki dla potrzebujących.

Parafia w Paniówkach oraz Koło Emerytów i Rencistów organizują spotkanie wigilijne w dniu 14 grudnia (czwartek) o godz. 14.00 w salkach katechetycznych. Składka wyniesie 60 zł. Zapisy będą przyjmowane 5 grudnia (wtorek) o godz. 10.00 w budynku starej szkoły lub telefonicznie pod nrem: 697 538 054. Serdecznie zapraszamy wszystkich, a szczególnie seniorów i osoby samotne.

Bóg zapłać wszystkim za modlitwę, wszelką pomoc i dzisiejszą ofiarę na potrzeby parafii. W przyszłą niedzielę kolekta także na potrzeby parafii, zaś przed kościołem będzie miała miejsce zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli, owocnego Adwentu i udanego tygodnia. Niech nam towarzyszy Boże błogosławieństwo.