OGŁOSZENIA PARAFIALNE II Niedziela Adwentu 4.12.2022

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

Zapraszamy dziś jeszcze na Nieszpory o godz. 16.00.

Codziennie od poniedziałku do soboty zapraszamy na Msze św. roratnie. We wtorek i w sobotę rano, a w poniedziałek, środę, i piątek wieczorem.

Zapraszamy na kolejne spotkanie Katechezy Dorosłych we wtorek o godz. 18.50. Będzie to lektorium tekstów wielkich soborów nicejskiego i chalcedońskiego.

W środę o godz. 8.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji naszych seniorów, emerytów i rencistów. Po Mszy św. zapraszamy na poczęstunek w salkach.

W środę na Mszy św. wieczornej Dzieci Maryi na nowo zawierzą się opiece Matki Bożej i przyjmą medaliki. Na tej Mszy św. poświęcimy także medaliki dla dzieci przygotowujących się do I komunii świętej.

W czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W tym dniu zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu w Godzinie Łaski od 12.00 do 13.00.

W tenże czwartek, proboszcz zaprasza chętnych na urodzinową kawę do salek od godz. 15.30 do 17.30.

W piątek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na czuwanie modlitewne z Grupą Modlitewną św. o. Pio.

Za tydzień w niedzielę o godz. 12.00  zostanie odprawiona Msza św. za zmarłych górników.

Prosimy nie odkładać sakramentu pokuty na ostatnie dni przedświąteczne, ale tak zaplanować swój czas, aby móc podejść do konfesjonału spokojnie i bez pośpiechu.

– środa – wspomnienie św. Ambrożego patrona pszczelarzy

czwartek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

Wspólnota Dorosłych zaprasza w poniedziałek na Mszę św. i spotkanie formacyjne w salkach.

Zbiórka ministrantów w sobotę o 9.00.

Dzieci Maryi spotykają się w sobotę o 9.30.

Na stoliku z tyłu kościoła są do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i opłatki na stół wigilijny.

Podobnie jak w ubiegłym roku, przy ołtarzu Najświętszego Serca Pana Jezusa można składać dary, tym razem ofiarę pieniężną. Polecamy tę sprawę ofiarności parafian. Zbiórka będzie trwała do 15 grudnia. Potem nasza Diakonia Charytatywna przygotuje paczki dla potrzebujących.

Prosimy jeszcze o potwierdzenie rezerwacji ławek, albo zgłoszenie rezygnacji. Są parafianie, którzy czekają na takie wolne miejsca.

Przypominamy, że wyjazd na wycieczkę do Pragi jest zaplanowany na sobotę o godz. 5.00 z parkingu przy Domu Parafialnym.

Parafia w Paniówkach oraz Koło Emerytów i Rencistów organizują spotkanie wigilijne w dniu 15 grudnia o godz. 14.00, w salkach katechetycznych. Zapisy będą przyjmowane w dniu 6 grudnia o godz. 9.00 w budynku starej szkoły, albo telefonicznie pod numerem 697538054. Zapraszamy serdecznie, szczególnie seniorów i osoby samotne.

Bóg zapłać wszystkim za modlitwę, wszelką pomoc i dzisiejszą ofiarę na potrzeby parafii. Dziękujemy naszym górnikom. Po Mszy św. przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Za tydzień kolekta na potrzeby parafii, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeby ogrzewania. Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli ofiarę na ten cel, rezerwując miejsca w ławkach.

Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i dobrego czasu przygotowania na przyjście Zbawiciela.