OGŁOSZENIA PARAFIALNE III Niedziela Adwentu 17.12.2023

Dziś III Niedziela Adwentu, nazywana Niedzielą Radości (Gaudete).

Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

Zapraszamy dziś na nieszpory na godz. 16.00

W poniedziałek na 19.00 zapraszamy na zebranie Radę Parafialną.

Dzieci uczęszczające na Roraty prosimy, aby na Mszę św. w czwartek przyniosły już wypełnione plansze. Prosimy, aby przyniosły je te dzieci, które zebrały co najmniej 8 obrazków (połowa Mszy św. roratnich).

W piątek od godz. 8.00 odwiedzimy naszych chorych z sakramentami świętymi. Prosimy zgłaszać ich w zakrystii.

Wigilia Bożego Narodzenia przypada w tym roku w niedzielę i będzie to IV niedziela Adwentu.

Okazja do spowiedzi według podanego harmonogramu, a w Wigilię już tylko przed Mszami porannymi. W Wigilię nie będzie Mszy św. popołudniowej. Świętowanie Bożego Narodzenia rozpoczniemy Mszą świętą o północy.

Okazja do spowiedzi:

poniedziałek od 6.00 do 6.30 i od 17.00 do 18.00

– we wtorek od 6.00 do 6.30 i od 17.00 do 18.00

– w środę od 8.00 do 10.00 i od 16.00 do 17.00

– w czwartek od 8.00 do 10.00 i od 17.00 do 18.00,

– w piątek od 8.00 do 10.00 i od 16.30 do 18.00,

– w sobotę od 8.00 do 10.00 i od 16.30 do 18.00.

Po świętach rozpoczniemy odwiedziny kolędowe. Plan kolęd znajdziemy w gablotce, w gazetce parafialnej i na stronie internetowej parafii. W związku z sezonem chorobowym grypy i jej podobnych, jeżeli w jakimś domu panuje taka infekcja, albo ktoś się jej bardzo obawia, to przypominamy, że czas kolędy jest dobrym zwyczajem, okazją do modlitwy i przyjęciem błogosławieństwa dla domu i rodziny, ale nie jest obowiązkiem wynikającym z przykazania. Prosimy podejść do tej tradycji w pełnej wolności i odpowiedzialnie.

W uroczystość Trzech Króli poświęcimy węgielki, kadzidło i kredę, które będą mogli zabrać do domów zwłaszcza ci, którzy z różnych powodów kolędy nie będą mogli przyjąć.

Na stoliku przy wyjściu z kościoła można nabywać wigilijne świece i opłatki. Nie prowadzimy sprzedaży na probostwie.

Diakonia charytatywna Wspólnoty Dorosłych dziękuje za każdy dar serca przekazany do skarbonki przy bocznym ołtarzu. Wszystkim darczyńcom serdeczne Bóg zapłać.