OGŁOSZENIA PARAFIALNE III Niedziela Wielkiego Postu 3.03.2024

Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na potrzeby archidiecezji.

Na godz. 15.45 zapraszamy dziś na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

W środę o 16.30 Droga Krzyżowa dla dzieci.

W piątek o 17.15 nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W piątek na 19.00 zapraszamy na modlitewne czuwanie ze Wspólnotą Dorosłych i Zespołem Młodzieżowym.

Przypominamy, że w naszym kościele, w kaplicy przy wejściu trwa całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do praktyki częstego nawiedzenia. Do sakramentu pokuty zapraszamy przed każdą Mszą świętą w tygodniu, a w niedziele przed Mszą św. o 8.00 i 10.30.

W sobotę o 9.00 zbiórka ministrantów

W sobotę o 9.30 spotkanie Dzieci Maryi.

Bóg zapłać za ofiary dziś złożone na potrzeby archidiecezji. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

Ks. Waldemar dziękuje za złożone ofiary na rzecz misji. Przed tygodniem podczas kolekty zebrano w naszym kościele 12 800 zł.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i pięknego tygodnia, a także owocnego przeżywania zbawiennego czasu Wielkiego Postu.

8 kwietnia o godz. 18.00 w katowickiej katedrze, pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Adriana Galbasa, rozpoczną się Rekolekcje „Oddanie 33”. Są to rekolekcje z tekstami wybitnych postaci Śląskiego Kościoła: Ks. Franciszka Blachnickiego, Ks. Kardynała Augusta Hlonda, bł. Księdza Jana Franciszka Machy oraz siostry Dulcissimy. Można je rozpocząć i przeżywać indywidualnie. Materiały na kolejne dni rekolekcji będą dostępne na stronie Gościa Niedzielnego.

W dniach 22-24 czerwca odbędzie się parafialna piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Zapraszamy wszystkich parafian, zwłaszcza osoby, które jeszcze nie miały okazji w niej uczestniczyć, szczególnie młodzież, małżeństwa i całe rodziny. Jeśli ktoś się zastanawia czy da radę, niech próbuje (w razie potrzeby istnieje możliwość podwozu). Zapisy będą w czerwcu, ale warto już o tym pomyśleć i zarezerwować sobie ten czas.

Tych którzy chcą przeżyć wielkopostne misteria zapraszamy do udziału w jednodniowej pielgrzymce do Kalwarii Zebrzydowskiej i Krakowa w piątek 15 marca. Wszystkie informacje znajdziemy na kartkach z tyłu kościoła.

O. Tarsycjusz zaprasza chętnych do udziału w pielgrzymce szlakiem sanktuariów Warmii i Mazur z wizytą w Ostrej Bramie. Termin: 15 – 20 lipca. Zainteresowanym podamy kontakt do organizatorów.

Archidiecezjalna Pielgrzymka Chorych, Niepełnosprawnych i ich Rodzin oraz chętnych do Matki Bożej z Lourdes odbędzie się w dniach 7-12 września br. Szczegóły są na wydrukowanych kartkach.