OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV Niedziela Adwentu – 23 grudzień 2018

Dziś IV Niedziela Adwentu. Kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.
Zapraszamy dziś na nieszpory na godz. 16.00
Jutro w wigilię Bożego Narodzenia Msza św. o 6.30. Okazja do spowiedzi będzie jutro jeszcze tylko do godz. 11.00. Na 23.30 zapraszamy na adwentowe czuwanie, a potem na Mszę św. o północy. Kolekta na Pasterce przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia.
We wtorek będziemy się radować Uroczystością Narodzenia Pańskiego. Msze św. jak w każdą niedzielę. Zaś na 15.30 zapraszamy na kolędowe nieszpory.
W drugie święto Msze św. tylko rano o 8.00, 10.30 i 12.00
W piątek, w święto św. Młodzianków na Mszę św. o godz. 9.00 zapraszamy rodziny z małymi dziećmi. Po Mszy św. udzielimy dzieciom specjalnego błogosławieństwa. Wieczorem o 19.00 adoracja Najświętszego Sakramentu z kolędowaniem.
W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko w piątek.
W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Św. Rodziny.

Oktawa Bożego Narodzenia to także szczególne obchody ku czci świętych:
– środa – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika (poświęcenie owsa)
– czwartek – święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty (poświęcenie wina)
– piątek – święto św. Młodzianków (błogosławieństwo dzieci)

Odwiedziny kolędowe z błogosławieństwem domów i rodzin odbywają się wg podanego planu. Plan dostępny jest w gablotce, w gazetce parafialnej i na stronie internetowej parafii.

Już dziś prosimy, aby zaplanować sobie czas na 6 stycznia, kiedy to w święto Objawienia Pańskiego pójdziemy w Orszaku Trzech Króli, aby potem będziemy wspólnie kolędować w Parku Joanny.

W kancelarii parafialnej są jeszcze do nabycia bilety na Betlejem w Spodku, specjalny koncert kolędowy, który będzie miał miejsce 3 stycznia.

Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego – numer podwójny w cenie 8 zł.

Bóg zapłać wszystkim wszelkie wsparcie duchowe i ofiary składane w tym miesiącu na potrzeby parafii.
Kolekta w drugie święto przeznaczona jest na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego, a w niedzielę 30 grudnia na potrzeby parafii.

Wszystkim życzymy świętego zapału w kończącym się Adwencie, wzruszającej wigilii i pięknych przeżyć w święto Narodzenia naszego Zbawiciela. Niech to będzie czas głębokich doświadczeń duchowych, a także odnowienia serdecznych więzi rodzinnych. Niech Wam Pan Bóg błogosławi w te święte dni.