OGŁOSZENIA PARAFIALNE IV Niedziela Adwentu 24.12.2023

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

Dziś nie będzie Mszy św. o 16.30. Zapraszamy na Mszę św. o północy, którą rozpoczniemy świętowanie Bożego Narodzenia. Kolekta na Pasterce będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.

Jutro będziemy przeżywali Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze święte będą odprawiane jak w każdą niedzielę, zaś na 15.30 zapraszamy na Nieszpory Kolędowe.

We wtorek przeżywać będziemy święto św. Szczepana pierwszego męczennika i tradycyjnie pobłogosławimy owies. Kolekta w tym dniu będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego. We wtorek nie będzie Mszy św. popołudniowej.

W środę, w święto św. Jana Ewangelisty błogosławić będziemy wino.

W czwartek przypada święto św. Młodzianków. W intencji dzieci naszej parafii będziemy sprawować Mszę św. o godz. 10.00.

W przyszłą niedzielę, która będzie ostatnim dniem roku kalendarzowego, będziemy przeżywać święto Świętej Rodziny. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

Bóg zapłać wszystkim za wszelkie wsparcie duchowe, ofiary składane w tym miesiącu na potrzeby parafii. Bóg zapłać też wszystkim, którzy potwierdzili rezerwację ławek w kościele i złożyli ofiarę na ogrzewanie. Na początku roku umieścimy na ławkach nowe kartki.

Dziękujemy wszystkim, którzy podarowali choinki dla wystroju kościoła i wszystkim, którzy pracowali, aby naszą świątynię przyozdobić na Boże Narodzenie. Nasze podziękowanie kierujemy też do p. Dariusza Gatnera, który skonstruował naszą stajenkę.

Stajenkę z jej pełnym programem można obejrzeć pół godziny przed rozpoczęciem każdej Mszy św. i zaraz po zakończeniu Mszy. Zapraszamy, aby poświęcić temu trochę czasu, aby obejrzeć całość – noc i dzień w Betlejem.

W środę rozpoczniemy odwiedziny kolędowe wg podanego planu. Wszystkich, którzy z różnych powodów nie będą mogli przyjąć kolędy, zaprosimy na Mszę św. 13 stycznia, w intencji wyproszenia Bożego błogosławieństwa dla ich domów i rodzin.

Zapraszamy na 2 edycję nabożeństwa 9 czytań i kolęd, które zostanie odprawione w kościele 1 stycznia 2024r. o godz. 17:30. Nabożeństwo 9 czytań to medytacja wybranych czytań z Pisma Świętego, które wiodą uczestników – jak głoszą słowa modlitwy wstępnej – „od pierwszych dni naszego nieposłuszeństwa, aż do chwały Zbawienia.” Soliści wykonają najpiękniejsze angielskie kolędy, a wszyscy zaśpiewamy  polskie. Bliższe informacje na plakatach, ulotkach z tyłu kościoła i na stronie internetowej.

Życzymy Wam, aby Chrystus, który jest Światłością świata, obdarowywał Was swoją łaską i błogosławieństwem. Niech umacnia Was w czynieniu dobra i buduje Wasze rodzinne wspólnoty. Życzymy Wam Bożego pokoju w sercach, w rodzinach i we wszystkich ludzkich relacjach.