OGŁOSZENIA PARAFIALNE Niedziela Męki Pańskiej 10.04.2022

Kolekta jest dziś przeznaczona na potrzeby parafii.

Zapraszamy dziś na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.45.

W ciągu dnia, aż do środy, istnieje możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w naszej kaplicy.

W poniedziałek o 19.00 na probostwie spotka się Rada Parafialna.

W środę od godz. 8.00 chcemy odwiedzić chorych. Można ich zgłaszać w zakrystii.

W środę po Mszy św. wieczornej odmówimy Różaniec Fatimski.

W czwartek i w sobotę na godz. 8.00 zapraszamy do kościoła ministrantów, aby przygotować liturgię Triduum Paschalnego.

W Wielki Czwartek Mszę św. Wieczerzy Pańskiej będziemy sprawowali o godz. 18.00. Na tej Mszy św. Komunia Święta będzie udzielana przed ołtarzem pod dwoma postaciami – tak można ją jednak przyjmować tylko do ust (na rękę Komunię św. można będzie przyjąć po stronie Ciemnicy).

Najświętszy Sakrament będziemy adorować w Ciemnicy przez całą noc i aż do ceremonii Wielkiego Piątku. Do adoracji zapraszamy: kobiety do 21.00, młodzież do 22.00 i mężczyźni do 23.00.

Kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

W Wielki Piątek zapraszamy na Ciemną Jutrznię o godz. 7.00. Na godz. 15.00 zapraszamy na rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego i Drogę Krzyżową, zaś Ceremonie Męki Pańskiej odprawiać będziemy o godz. 18.00. Potem Najświętszy Sakrament będzie wystawiony w Bożym Grobie przez całą noc i aż do 18.00 w Wielką Sobotę.

Wieczorem adorują kobiety do 21.00, młodzież do 22.00 i mężczyźni do 23.00.

W tym dniu obowiązuje post ścisły – jakościowy i ilościowy.

W Wielki Piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.

W Wielką Sobotę zapraszamy na Ciemną Jutrznię o godz. 7.00.

Potrawy wielkanocne będziemy poświęcali w sobotę o godz. 11.00, 12.00, 13.00, 14.00. Podczas tych obrzędów prosimy zachować ciszę i adoracyjną powagę.

O 15.00 Nowenna do Miłosierdzia Bożego.

W tym dniu Kościół zaleca zachowanie postu.

Na uroczystą Wigilię Paschalną zapraszamy na godz. 20.00. Prosimy przynieść świece. Wigilia Paschalna zakończy się procesją rezurekcyjną.

W niedzielę Wielkiej Nocy Zmartwychwstania Mszę św. będą sprawowane o zwykłych porach.

Bóg zapłać za ofiary na potrzeby parafii składane w tym miesiącu. Ofiary złożone w Wielki Piątek i Wielką Sobotę (przy adoracji krzyża) będą przeznaczone na Boży Grób w Jerozolimie i wsparcie chrześcijan w Ziemi Świętej.

Prosimy też o ofiary na kwiaty dla wystroju kościoła. Można je składać u p. Cecylii i p. Gabrieli w zakrystii, albo także przelewem z zaznaczeniem tytułu: na kwiaty

Zachęcamy do lektury czasopism religijnych, szczególnie Gościa Niedzielnego i Małego Gościa dla dzieci. Dla dzieci jest także duży wybór innych pism.

Można wpłacać za prenumeratę Gościa Niedzielnego na II kwartał.

Wszystkim życzymy świętej niedzieli, głębokiego przeżycia czasu Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego, a także pokoju, bezpieczeństwa i zdrowia.

W tym tygodniu będzie okazja do spowiedzi:

– przed Mszą św. poranną od 6.00 do 6.30

– poniedziałek 16.30 – 17.55

– wtorek 16.30 – 17.55

– środa 8.00 – 10.00 i 15.30 – 16.55

– Wielki Czwartek 16.00 – 17.45

– Wielki Piątek 8.00 – 10.00 i 16.00 – 17.45

– Wielka Sobota 8.00 – 10.00 i 16.00 – 18.00

***********************************************************************************

Pragniemy gorąco podziękować tym mieszkańcom Paniówek, którzy z sercem zaangażowali się w pomoc naszym gościom z Ukrainy, dzieląc się nie tylko swoim czasem ale też i wspierając materialnie.

Jest to przykład prawdziwej miłości miłosiernej.

Potrzeby są nadal ogromne, głównie gdy idzie o artykuły spożywcze i chemiczne, gdyż nadal około 80% naszych gości jest w dużej części zależna od hojności swoich gospodarzy. Celem utworzonego punktu jest właśnie ich odciążenie, przynajmniej w jakiejś niewielkiej części. Dlatego też zwracamy się do Was z ogromną prośbą o nieustawanie w niesieniu pomocy.

Z całego serca, już z góry dziękujemy za okazane zrozumienie i hojność.

Koordynatorzy punktu „Wspólnie dla Ukrainy”