OGŁOSZENIA PARAFIALNE Niedziela Miłosierdzia Bożego 7.04.2024

Dziś w Drugą Niedzielę Wielkanocną oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu.

Witamy w naszej parafii ks. prałata Stanisława Nogę, który głoszonym słowem przygotuje nas na kanoniczną wizytację ks. biskupa.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.

Na 16.00 zapraszamy dziś na niedzielne nieszpory.

W poniedziałek przeżywać będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. Podczas Mszy świętych będzie można podjąć dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego. Zapraszamy serdecznie i zachęcamy do takiej modlitewnej ofiary, w czasie, gdy tak bardzo zagrożone jest życie nienarodzonych.

W poniedziałek na Mszę św. wieczorną i spotkanie modlitewne zapraszamy kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.

W czwartek, ze względu na to, że na ten dzień przewidziano w sejmie procedowanie ustawy, która ma zalegalizować aborcję, zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od 13.00 do 16.00.

W piątek na Mszy św. o 18.00 przywitamy uroczyście ks. biskupa na kanonicznej wizytacji naszej parafii. Biskup Grzegorz Olszowski będzie z nami aż do niedzieli.

W piątek po południu nieczynna będzie nasza kancelaria.

W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy naszych chorych parafian na Mszę św. z indywidualnym błogosławieństwem.

W sobotę na 10.00 zapraszamy na spotkanie z biskupem naszych ministrantów i Dzieci Maryi, a także zespół młodzieżowy.

Na 11.00 zapraszamy na spotkanie w kościele grupy duszpasterskie dorosłych (Wspólnotę Dorosłych, Grupę Modlitewną św. o. Pio, Krąg Domowego Kościoła, Grupę Liturgiczną, Żywy Różaniec i uczestników Katechezy Dorosłych).

W sobotę o 18.00 przeżywać będziemy Mszę św. połączoną z udzieleniem sakramentu bierzmowania.

Ze względu na plan wizytacji, na Różaniec Fatimski zapraszamy w sobotę po Mszy św. porannej.

W przyszłą niedzielę podczas uroczystej Mszy św. pontyfikalnej ks. biskup będzie błogosławił rodziny. Zapraszamy więc na tę Eucharystię rodziny naszej parafii.

W tym dniu obchodzone będzie państwowe Święto Chrztu Polski.

Przyszłą niedzielę będziemy obchodzić także jako Niedzielę Biblijną i rozpocznie ona Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

Wspólnota Dorosłych zaprasza na Mszę św. wieczorną w poniedziałek i na spotkanie formacyjne.

Przypominamy jeszcze o II kwartalnej składce za prenumeratę Gościa Niedzielnego (obecnie wynosi ona 130 zł)

Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone dziś na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Caritas Archidiecezji.

Wszystkim życzymy trwania w wielkanocnej radości w Dzień Pański i w naszej codzienności.