OGŁOSZENIA PARAFIALNE Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 31.03.2024

Bóg zapłać wszystkim troszczącym się o przygotowanie kościoła, jego wystrój i o piękno naszej liturgii. Dziękujemy wszystkim trzymającym wartę i czuwającym przy Ciemnicy i Grobie Pańskim, składającym ofiary i pomagającym w pracach w kościele i wokół kościoła. Dzięki Wam możemy przeżywać te najważniejsze w roku dni pobożnie i ze wzruszeniem.

Zapraszamy dziś na 15.45 na Nieszpory połączone z Nowenną do Miłosierdzia Bożego, a potem będzie jeszcze Msza św. o godz. 16.30.

Na Nowennę do Miłosierdzia Bożego zapraszamy przez cały tydzień o godz. 15.00.

Jutro drugi dzień Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego. Msze święte odprawiane będą o godz. 8.00, 10.30 i 12.00. Nie będzie Mszy św. wieczornej. Kolekta przeznaczona będzie na Wydział Teologiczny UŚ.

Zapraszamy również do udziału w Eucharystii podczas całej Oktawy Wielkanocnej, która jest jednym wielkim świętem.

W środę naszych seniorów, emerytów i rencistów zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00, a potem na spotkanie przy stole.

W czwartek o 18.50 kolejna Katecheza Dorosłych, na którą zapraszamy. Temat: Polemika z najważniejszymi tekstami ateizmu. Ludwik Feuerbach „O istocie chrześcijaństwa”.

W pierwszy piątek miesiąca o godz. 6.30 Msza św. w intencji czcicieli NSPJ. O 18.00 Msza św. w intencji dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców, na którą zapraszamy także nasz Krąg Domowego Kościoła. Na 19.00 zapraszamy na Godzinę Modlitewną Lectio Divina.

W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy na Różaniec, który będzie odmawiany od godz. 6.00, potem będzie Msza św. w intencjach Żywego Różańca i 15 minutowe rozważanie tajemnic różańcowych przed Najświętszym Sakramentem.

Przyszłą niedzielę obchodzić będziemy jako Święto Miłosierdzia Bożego. Kazanie wygłosi ks. prałat Stanisław Noga – ma to być przygotowanie naszej parafii na wizytację kanoniczną, która będzie miała miejsce od 12 -14 kwietnia.

Grupy duszpasterskie:

Zbiórka ministrantów w sobotę o 9.00.

Dzieci Maryi spotykają się na Mszy św. porannej i na wspólnym śniadaniu.

Można wpłacać II kwartalną składkę za prenumeratę Gościa Niedzielnego.

Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone w tych dniach na potrzeby parafii i na chrześcijan w Ziemi Świętej. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na Caritas archidiecezji.

Na radosne święta Zmartwychwstania Pańskiego – zwycięstwa Chrystusa Pana nad śmiercią, piekłem i szatanem – składamy Wam wszystkim najlepsze życzenia. Niech radość wielkanocna promieniuje i oświetla całe wasze codzienne życie, niech w waszych rodzinach, miejscach pracy, i codziennych relacjach zawsze zmartwychwstaje  dobro, prawda, miłość, zgoda i życzliwość. Niech w Waszej codzienności zawsze żyje Chrystus.