OGŁOSZENIA PARAFIALNE Uroczystość Najświętszej Trójcy – 16.06.2019

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, a na Mszy św. wieczornej na Fundację im. bł. Emila Szramka.
Ze względów organizacyjnych uroczystości udzielenia Sakramentu Bierzmowania, nie będzie dzisiaj nabożeństwa nieszporów.

W środę poranna Msza św. o 8.00 na zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy uczniów, nauczycieli i pracowników Zespołu Szkolno-Przedszkolnego, a także rodziców. Nie będzie w tym dniu Mszy św. o godz. 6.30. O 18.00 Msza św. w intencji Grupy Modlitewnej św. o. Pio.

W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. zostaną odprawione o 7.00, 9.00 i 16.30. Z procesją wyruszymy po Mszy św. o godz. 9.00. Procesja pójdzie tradycyjną trasą do czterech ołtarzy. Prosimy, aby przedstawiciele poszczególnych stanów ponieśli baldachim – Strażacy, Górnicy, Rolnicy i Ojcowie dzieci komunijnych. Prosimy też o udział pocztów sztandarowych. Naszych strażaków prosimy o zabezpieczenie trasy procesji.
Począwszy od piątku, przez całą oktawę Bożego Ciała, będziemy chodzili z procesją wokół kościoła, w niedzielę podczas nieszporów, a w pozostałe dni po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza komunijne dzieci z rodzinami i dzieci sypiące kwiaty przed Najświętszym Sakramentem.

W piątek o 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia. O 19.00 czuwanie ze Wspólnotą Dorosłych.

Na piątek po Uroczystości Bożego Ciała ks. Arcybiskup udziela dyspensy od postu.

W sobotę wyrusza nasza 27. Parafialna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. O 6.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji pielgrzymów. W kościele jest wyłożona księga intencji, którą zaniesiemy na Jasną Górę. Zachęcamy, aby do niej wpisywać swoje intencje.

Grupy duszpasterskie:
Ministranci na służby w nowym tygodniu będą się zapisywać w niedzielę w zakrystii.

Obchody liturgiczne tygodnia:
– poniedziałek – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego
– czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
– piątek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi

Rodzicom, którzy wysyłają dzieci na kolonie i obozy letnie zalecamy, by do kierownictwa skierowali pisemne żądanie, aby ich dzieci miały możliwość uczestniczenia w niedzielnej Mszy św.

Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone dziś na potrzeby parafii. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie także na potrzeby naszej parafii.

Wszystkim życzymy trwania w świętej radości w Dzień Pański i w każdy dzień nowego tygodnia.