OGŁOSZENIA PARAFIALNE V Niedziela Zwykła – 10 luty 2019

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby archidiecezji, a w szczególności na Kolegium Polskie w Rzymie.

Witamy w naszej wspólnocie akolitę Pawła Wojtałę, który będzie u nas przeżywał swój staż duszpasterski. W sobotę 23 lutego w Halembie przyjmie święcenia diakonatu. Polecamy go życzliwemu przyjęciu przez wszystkich parafian i życzymy mu w Paniówkach samych pięknych doświadczeń.

W środę po Mszy świętej wieczornej odmówimy Różaniec Fatimski.

W piątek na 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a o 19.00 na modlitewne czuwanie ze Wspólnotą Dorosłych.

9 marca w Kozłowie k. Gliwic będzie się odbywał Wielkopostny Dzień Skupienia Grup Modlitewnych św. O. Pio. Do 15 lutego musimy zgłosić ilość uczestników. Chętnych prosimy o zapisanie się na listę w zakrystii.

Obchody Liturgiczne:
– poniedziałek – wspomnienie NMP z Lourdes
– czwartek – święto świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy.

Grupy duszpasterskie:
Zbiórka ministrantów w sobotę o 9.00.

Prosimy dostarczyć do czwartku intencje Mszy świętych zamówionych do 3 marca br.

Bóg zapłać za ofiary dziś złożone na potrzeby archidiecezji. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

4400 zł zebrali w Paniówkach kolędnicy misyjni. W mroźną styczniową niedzielę zaprosiło ich do swoich domów ponad 60 rodzin. Ofiarowane środki pomogą rówieśnikom kolędników z Rwandy i Burundi w ramach Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Zebrano również mnóstwo słodyczy dla dzieci z Domu Dziecka w Katowicach. Kolędnicy misyjni serdecznie dziękują wszystkim, którzy otworzyli przed nimi swoje domy i serca. Dziękują także rodzicom i opiekunom zaangażowanym w akcję.

W dniach od 22 do 30 czerwca br. istnieje możliwość wyjazdu na pielgrzymkę do Bośni i Hercegowiny oraz na Chorwację, pod duchową opieką ks. Piotra Larysza, dekanalnego duszpasterza młodzieży i nauczycieli. Program wyjazdu dostępny jest w zakrystii. Koszt udziału 580 zł + 230 Euro.  

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i pięknego tygodnia, wypoczywającym na feriach pomyślności, wytchnienia i bezpieczeństwa.