OGŁOSZENIA PARAFIALNE VI Niedziela Zwykła 11.02.2024

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

Zapraszamy dziś na niedzielne nieszpory o 16.00.

Dziś rozpoczynamy też Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do podjęcia abstynencji i danie o tym świadectwa przez wpis w Księdze Trzeźwościowej.

We wtorek o 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencjach czcicieli MB Fatimskiej, a po niej odmówimy Różaniec fatimski.

W środę 14 lutego rozpocznie się Wielki Post. Msze św. będą odprawione o godz. 6.30, o 17.00 i dodatkowo o 19.00. W tym dniu obowiązuje nas post i wstrzemięźliwość. Środa Popielcowa rozpoczyna kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Zachęcamy do podejmowania postów, wyrzeczeń i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia, a także do udziału w rekolekcjach zamkniętych. Znak posypania głów popiołem jest wyrazem naszej postawy pokutnej i początkiem szczególnych dzieł pokutnych odpowiedzialnie i świadomie podejmowanych w tym świętym czasie.

Zarządzeniem ks. Arcybiskupa w Środę Popielcową przed kościołem będzie miała miejsce zbiórka na rzecz Ukrainy.

Od czwartku do soboty, będziemy przeżywali tzw. czterdziestogodzinne nabożeństwo wprowadzające nas w czas Wielkiego Postu. Zapraszamy więc w te dni na adorację Najświętszego Sakramentu od Mszy św. porannej, aż do wieczornej liturgii. W naszej parafii będziemy także adorowali Najświętszy Sakrament w przyszłą niedzielę od 13.00 do 15.45.

W czwartek na 18.50 zapraszamy na kolejną Katechezę Dorosłych. Tematem będzie nauczanie Soboru Trydenckiego o sakramencie pokuty.

W piątek o 17.15 nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

Od przyszłej niedzieli, podczas nabożeństwa Gorzkich Żali, słuchać będziemy kazań pasyjnych. Będzie je głosił ks. Mariusz Dołęgowski z parafii świętych Cyryla i Metodego w Knurowie.

Podczas Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali będziemy się modlili za zmarłych zalecanych. Zalecki można składać w zakrystii i w kancelarii.

Jak co roku w Wielkim Poście, po naszej parafii będą peregrynowały relikwie św. o. Pio. Chętnych na przyjęcie relikwii prosimy o zapisy w zakrystii.

W tym roku od niedzieli 4 maja będziemy w naszej parafii przeżywali odnowienie Misji Świętych. W związku z tym nie będziemy mieli rekolekcji parafialnych w Wielkim Poście. Będą natomiast rekolekcje szkolne.

Grupy Duszpasterskie:

Wspólnota Dorosłych zaprasza na Mszę św. wieczorną w poniedziałek i na spotkanie formacyjne w salkach.

Ministrantów zapraszamy na zbiórkę w sobotę o 9.00

Dzieci Maryi spotkają się w sobotę o 9.30

Bóg zapłać za ofiary dziś złożone na potrzeby parafii, a także za te przelane na parafialne konto. Kolekta przyszłej niedzieli będzie jałmużną postną.

Życzymy wszystkim Parafianom radosnego świętowania niedzieli i dobrego, bezpiecznego tygodnia, a także odważnego wejścia w czas Wielkiego Postu.