OGŁOSZENIA PARAFIALNE VII Niedziela Zwykła 19.02.2023

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

Zapraszamy dziś na nieszpory niedzielne o 16.00.

Dziś alumni WŚSD rozpoczynają rekolekcje przed święceniami diakonatu. Polecamy ich modlitwie parafian. Święcenia odbędą się w sobotę 25 lutego.

Dziś rozpoczynamy też Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do podjęcia abstynencji i danie o tym świadectwa przez wpis w Księdze Trzeźwościowej.

W środę 22 lutego rozpocznie się Wielki Post. Msze św. będą odprawione o godz. 6.30, o 17.00 i dodatkowo o 19.00. W tym dniu obowiązuje nas post i wstrzemięźliwość. Środa Popielcowa rozpoczyna kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Zachęcamy do podejmowania postów, wyrzeczeń i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia. Znak posypania głów popiołem jest wyrazem naszej postawy pokutnej i początkiem szczególnych dzieł pokutnych świadomie podejmowanych w tym świętym czasie.

Od czwartku do soboty, będziemy przeżywali tzw. czterdziestogodzinne nabożeństwo wprowadzające nas w czas Wielkiego Postu. Zapraszamy więc w te dni na adorację Najświętszego Sakramentu od Mszy św. porannej, aż do wieczornej liturgii.

W piątek o 17.15 nabożeństwo Drogi Krzyżowej, a o 19.00 czuwanie modlitewne z Grupą Modlitewną św. o. Pio.

Od przyszłej niedzieli, podczas nabożeństwa Gorzkich Żali, słuchać będziemy kazań pasyjnych. Będzie je głosił ks. Mateusz Pałyz z parafii MB Częstochowskiej w Knurowie.

Podczas Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali będziemy się modlili za zmarłych zalecanych. Zalecki można składać w zakrystii i w kancelarii.

Jak co roku w Wielkim Poście, po naszej parafii będą peregrynowały relikwie św. o. Pio. Chętnych na przyjęcie relikwii prosimy o zapisy w zakrystii.

W tym roku będziemy w naszej parafii przeżywali tygodniowe Misje Święte. Będzie to miało miejsce w dniach od 14 do 21 maja. W związku z tym nie będziemy mieli rekolekcji parafialnych w Wielkim Poście. Będą natomiast rekolekcje szkolne.

Wspólnota Dorosłych zaprasza na Mszę św. wieczorną w poniedziałek i na spotkanie formacyjne.

Ministrantów zapraszamy na zbiórkę w sobotę o 9.00

Dzieci Maryi spotkają się o 9.30

Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii. Kolekta przyszłej niedzieli będzie jałmużną postną.

Życzymy wszystkim Parafianom radosnego świętowania niedzieli, dobrego tygodnia i odważnego rozpoczęcia zbawiennego czasu Wielkiego Postu.