OGŁOSZENIA PARAFIALNE Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela – 24 czerwiec 2018

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.
Na 16.00 zapraszamy na niedzielne nieszpory.
Jutro na Jasnej Górze Msza św. w int. parafian w kaplicy Matki Bożej o 15.30.
Podczas wakacji kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki 18.30 -19.30 i w piątki 7.00 – 8.00
Rodzicom, którzy wysyłają dzieci na kolonie i obozy letnie zalecamy, by do kierownictwa skierowali pisemne żądanie, aby ich dzieci mogły spełniać praktyki religijne, a przede wszystkim uczestniczyć w niedzielnej Mszy św.
W dniach od 30 czerwca do 29 lipca podczas urlopu proboszcza, administratorem parafii będzie ks. Sebastian Heliosz.

Obchody liturgiczne tygodnia:
– czwartek – wspomnienie św. Ireneusza
– piątek – Uroczystość świętych Piotra i Pawła. W tym dniu kolekta na potrzeby Stolicy Apostolskiej – tzw. Świętopietrze.

Zbiórka ministrantów w sobotę o 9.00.

Prosimy o uzupełnienie wpłat za III kwartał prenumeraty Gościa Niedzielnego.
Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone dziś na potrzeby naszej parafii.
Za tydzień kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.

Wszystkim życzymy błogosławionej, spokojnej niedzieli i dobrego, pomyślnego tygodnia, wypoczywającym udanych wakacji.

Ogólnopolska Pielgrzymka Osób Chorych, Niepełnosprawnych i Starszych na Jasną Górę odbędzie się we wspomnienie Matki Bożej Uzdrowienia Chorych w sobotę 6 lipca br. Rozpoczęcie pielgrzymki o godz. 9.30 w bazylice jasnogórskiej. Msza św. o godz. 11.00 pod przewodnictwem bp. Romualda Kamińskiego, przewodniczącego Zespołu KEP ds. duszpasterstwa służby zdrowia i chorych. Sekretariat Apostolstwa Chorych organizuje przejazd z Katowic; zapisy w sekretariacie pod numerem telefonu: 32 251 21 52.
Osoby bezrobotne, zainteresowane podniesieniem swoich kwalifikacji mogą skorzystać z oferty katowickiej firmy Keystone Consulting, która proponuje mieszkańcom Śląska pomoc w znalezieniu zatrudnienia, płatne staże i bezpłatne szkolenia. Więcej informacji na ulotce przy wyjściu z kościoła. (więcej…)

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW 24 czerwiec – 1 lipiec 2018

NIEDZIELA – 24.06.2018 – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

8.00 Do Bożej Opatrzności, MB Nieustającej Pomocy z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo i zdrowie w rodzinie Danuty i Rafała Majowskich oraz o Dary Ducha Świętego dla Łukasza i Krzysztofa.

10.30 Za ++ Tomasza, Romana, Marię Mryka, Martę, Wincentego Chwiołka, Jadwigę, Pawła Kotyczka, Krystynę, Ewalda Kaczmarczyk, Ludwika, Leona Pilny, Alfreda, Bernarda Wilk, Teresę, Bernarda Ciupka, ++ z pokrewieństwa Włodarz, Bujara, Jachnik i Musioł.

12.00 Za + Teresę Luks w rocznicę śmierci, męża Rudolfa, ++ z rodzin Luks, Janota, Masłocha, Kołodziej i dusze w czyśćcu cierpiące.

16.30 Za ++ Marię, Teofila Matula, Zygmunta Szindler, Annę, Karola, Romana Roskosz, Martę, Ludwika Wróblewski, ks. Jana Kurpas, Halinę Alojzego Kowol, Janusza Głodała, Wiesława Jaszkowic i ++ z pokrewieństwa.

PONIEDZIAŁEK – 25.06.2018 –

6.30 Do Miłosierdzia Bożego, MB Nieustającej Pomocy, św. Barbary, św. Józefa, św. Ojca Pio z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, błogosławieństwo Boże i Dary Ducha Świętego w rodzinie.

18.00 Do Bożej Opatrzności, MB Nieustającej Pomocy z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo, zdrowie dla Elżbiety Rybka z okazji 85-tej rocznicy urodzin oraz o Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.

WTOREK – 26.06.2018 –

6.30 Za + Franciszkę Krzysteczko w 1. rocznicę śmierci.

18.00 Za ++ Franciszka Jędryczka w rocznicę śmierci, żonę Marię, Józefa Stefana, Gertrudę Strzodka, Jana, Leokadię Mryka, Eryka Bujara, Ryszarda, Arkadiusza Falkus, Marcina Promny, Rafała Kasperczyk, ++ z rodzin Mryka, Falkus, Jędryczka, Fajkis, Zdzieblok, Kuchta i ++ kapłanów.

ŚRODA – 27.06.2018 –

6.30 Za + Zygmunta Górskiego od rocznika 1942.

1. Do MB Nieustającej Pomocy, Anioła Stróża z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i opiekę Bożą oraz Dary Ducha Świętego dla Pauliny Kleczka z okazji 18-tej rocznicy urodzin.
2. W intencji Dawida Kaczmarczyka z okazji 18-tych urodzin z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, Dary Ducha Świętego i zdrowie.

CZWARTEK – 28.06.2018 – Wsp. św. Ireneusza

6.30 Za ++ Marię, Wilhelma Rybka, Gertrudę, Tadeusza, Jana Grabiec, Edwarda, Kula, Arkadiusza, Ryszarda Falkus i ++ z pokrewieństwa.

14.30 Ślub rzymski: Kamil Milewski – Judyta Srokowska.

18.00 Za ++ Annę, Wiktora, Alfonsa, Alfreda, Martę, Pawła Pyka, Alojzego Nocoń, Gertrudę Słaboń, Paulinę Antoniego Niedorny, Joannę, Pawła, Tomasza Knosala, Gerarda Bartocha, Konrada Psyk, ++ z pokrewieństwa Pyka, Słaboń i dusze w czyśccu cierpiące.

PIĄTEK – 29.06.2018 – Uroczystość św. Piotra i Pawła

6.30 Za + Teodora, Gertrudę Kurpas, Franciszka, Antoniego, Pawla, Otylię Kasperczyk, Piotra Dudło, ++ z pokrewieństwa Roj, Musioł i Karperczyk.

18.00 Za ++ Henryka Malik w rocznicę śmierci, Jana, Pawła Malik, Franciszka, Agnieszkę, Alfonsa, Emanuela, Anielę Macha, Matyldę, Pawła Kot, syna Pawła, Marcina Malec, ++ dziadków, Romana Szukała, Janinę, Jana Nocoń, Leona Szołtysek, ++ z pokrewieństwa.

SOBOTA – 30.06.2018 –

6.30 Za ++ Edwarda Kula w rocznicę śmierci, jego rodziców, teściów i ++ z pokrewieństwa.

13.00 Ślub rzymski: Łukasz Domagała – Sylwia Dragon.

18.00 Za ++ Martę, Wincentego Krzysteczko, Marcina, Bertę, Wincentego, Henryka Nieradzik, Różę, Adolfa Kurpas, Ignacego Długaj, ++ z pokrewieństwa Nieradzik, Krzysteczko i Hudak.

NIEDZIELA – 1.07.2018 – XIII Niedziela Zwykła

8.00 O Boże błogosławieństwo w intencji solenizantów miesiąca czerwca.

10.30 Za + Teresę Hynisz w 1. rocznicę smierci ze wspomnieniem + męża Ewalda.

16.30 Do Bożej Opatrzności przez wstawiennictwo Matki Bożej i św. Barbary jako podziękowanie za otrzymane łaski w ciągu 60 lat życia Joachima Kubickiego z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę i zdrowie dla całej rodziny. (więcej…)