PORZĄDEK NABOŻEŃSTW 19 – 26 sierpień 2018

NIEDZIELA – 19.08.2018 – XX Niedziela Zwykła

8.00 Za ++ Waldemara, Jerzego, Annę, Jerzego Gawliczek, Zofię, Alojzego Nalepa, ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.

10.30 O Boże błogosławieństwo i opiekę Anioła Stróża dla rocznego dziecka Jana Sklorz, jego rodziców, chrzestnych i wszystkich bliskich.

16.30 Za ++ Alojzego Bryłka, jego rodziców, Franciszkę, Alojzego Dyrbuś, Erykę, Romana Macha, Aniele, Edwarda, Józefa, Herberta Loska, Teresę, Józefa Król, Rudolfa Niemiec i ++ z pokrewieństwa.

PONIEDZIAŁEK – 20.08.2018 – wsp. św. Bernarda

1. Za ++ Annę, Brunona, Franciszka, Alojzego, Romana Szołtysek, rodziców i rodzeństwo z obu stron, Salomeę Dudek, Wawrzyna, Elfrydę Gajda, ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Za + Teresę Matula od Wspólnoty Różańcowej.

WTOREK – 21.08.2018 – wsp. św. Piusa X

6.30 Za ++ ojca Leona i Jolantę Mryka, Iwonę Wawoczny, Alfreda, Leona Nocoń, Anetę Waniek, ++ dziadków, ++ z pokrewieństwa Mryka, Miczka, Nocoń, Kotlorz i dusze opuszczone.

ŚRODA – 22.08.2018 – wsp. NMP Królowej

1. Za ++ Franciszkę Promny, męża Teodora, 2 synów, synowe i wnuka Leona, Rajmunda Szołtysek, rodziców Wiktora i Marię, 2 braci, bratową Marię, Annę, Józefę, Oskara Mryka, ++ dziadków, Teresę Matula, Teodora Szołtysek, ++ kapłanów i ++ z pokrewieństwa.
2. Za ++ ojców Tadeusza Maciorowskiego i Eugeniusza Jonda, ++ dziadków oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

CZWARTEK – 23.08.2018 –

1. Za ++ Marię, Wilhelma, Ignacego Bartoszek, Jana, Andrzeja, Teodora, Paulinę, Hildegardę, Waltera Muszalik, Konrada Szołtysek, Wiktora Mazurek, Władysława, Dariusza Sarkowicz, Ulryka Galański, Dorotę, Stefana Piesiur, Maksymiliana Korkus, Eugeniusza Niedobecki i ++ dziadków.
2. Za + Teresę Matula od służby kościelnej.

PIĄTEK – 24.08.2018 – Święto św. Bartłomieja

1. Do NSPJ, przez wstawiennictwo Matki Bożej jako podziękowanie za dar życia i otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, opiekę archanioła Rafała oraz Dary Ducha Świętego dla Rafała Wyrobka z okazji 18-tych urodzin.
2. Za + Stefanię Szołtysek w 1. rocznicę śmierci.

SOBOTA – 25.08.2018 –

6.30 Za ++ Rafała Stalica w dniu urodzin, Julię, Alojzego Draga, Henryka, Elfrydę Stalica, ++ dziadków z obu stron, siostrę Gertrudę i ++ z pokrewieństwa.

1. Do Opatrzności Bożej, MB Nieustającej Pomocy, Aniołów Stróżów, św. Urbana, św. Barbary jako podziękowanie za otrzymane łaski z okazji 50-tej rocznicy ślubu Weroniki i Leonarda Spyra z prośbą o dalszą opiekę na przyszłe lata dla całej rodziny i gości.
2. Za ++ mamę Angelę Piszczelok na pamiątkę 100. rocznicy urodzin, ojca Emila, brata Jerzego, rodziców Marię, Eryka Spyra, dziadków, chrzestnych, Achilesa, Dolores i Gerhata, ++ z pokrewieństwa Kucjas, Malcherczyk, Piszczelok, Spyra, Kaszek, Kisiel, Kabiczke, Czerny, ++ kapłanów i dusze w czyśćcu cierpiące.

18.00 Za ++ Lidię Promny na pamiątkę urodzin, jej rodziców Agnieszkę, Stanisława Rożek, Teresę, Jana, Ernesta Promny, Gertrudę, Tadeusza Kaczmarski, Franciszka Mijacz, Zygmunta Kostka, Rafała Kasperczyk, ++ z pokrewieństwa Promny i Płaszczyk.

NIEDZIELA – 26.08.2018 – XXI Niedziela Zwykła

8.00 O Boże błogosławieństwo w intencji solenizantów miesiąca sierpnia.

10.30 Za ++ Romana Bartoszek w 5. rocznicę śmierci, Ryszarda, Weronikę, Pawła Bartoszek, Ernesta, Martę Słupik, Bernarda, Lidię Gancarczyk, Edmunda Szołtysek, ++ z pokrewieństwa i ++ kapłanów.

16.30 Za + Szymona Gawlik na pamiątkę urodzin. (więcej…)

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XX Niedziela Zwykła – 19 sierpień 2018

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby parafii.
Gościmy dziś w naszej parafii ks. Macieja Niesporka, neoprezbitera, który jeszcze jako diakon przeżywał u nas staż duszpasterski. Dziś witamy go jako kapłana, który wygłosi nam słowo i udzieli prymicyjnego błogosławieństwa.
Dziś stanowa pielgrzymka kobiet i dziewcząt do MB Piekarskiej. Łączymy się w modlitwie z pątniczkami.
Zapraszamy na Nieszpory niedzielne na godzinę 16.00

Obchody liturgiczne tygodnia:
– poniedziałek – wspomnienie św. Bernarda opata i doktora Kościoła
– wtorek – wspomnienie papieża Piusa X.
– środa – wspomnienie NMP Królowej
– piątek – święto św. Bartłomieja apostoła.
Zbiórka ministrantów w sobotę o 9.00.

Są jeszcze dwa wolne miejsca na pielgrzymce na Ukrainę we wrześniu.

Bóg zapłać za wszystkie ofiary złożone dziś na potrzeby parafii. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona będzie także na potrzeby parafii.
Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i dobrego tygodnia.
Siostry św Jadwigi prowadzą akademik dla studentek.
Do dyspozycji: pokoje 1-2 osobowe, kaplica, uczelnia, świetlica, kuchnia.
Lokalizacja: KATOWICE – BOGUCICE, ul. Leopolda 1.
Dobry dojazd do centrum miasta i wyższych uczelni.
KONTAKT: tel: 519 546 446 s. Edyta, 519 546 444 s. Rafaela (więcej…)