Daily Archives: 18 maja 2019

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW 19 – 26 maj 2019

NIEDZIELA – 19.05.2019 – Odpust ku czci św. Urbana

8.00 Za ++ Konrada Nocoń w rocznicę śmierci, jego rodziców, rodzeństwo, bratowe, szwagrów, Marię, Franciszka, Anielę, Alfreda, Zygmunta, Helenę, Stefanię Woźnica, Roberta Długaj, Benedykta Swoboda, ++ z pokrewieństwa Woźnica, Pyka i Nocoń.

1. Za parafian.
2. Za + ks. Jana Kurpasa w 2. rocznicę śmierci.

PONIEDZIAŁEK – 20.05.2019 –

6.30 Za + Elfrydę Kubicką od sąsiadów z ul. Zabrskiej i Słonecznej.

1. Do Trójcy Przenajświętszej w duchu wdzięczności za otrzymane w ciągu 70 lat życia łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo, Dary Ducha Świętego, opiekę Matki Bożej Nieustającej Pomocy, świętych patronów i Aniołów Stróżów na dalsze lata dla Gertrudy i wszystkich jej bliskich.
2. Za ++ rodziców, teściów, siostrę, 2 szwagrów, siostrzeńca, dziadków, chrzestnych, kapłanów, sąsiadów, nauczycieli, ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.

WTOREK – 21.05.2019 – Wsp. św. Jana Nepomucena

6.30 Do Miłosierdzia Bożego, MB Nieustającej Pomocy, św. Barbary jako podziękowanie za otrzymane łaski z okazji urodzin, z prośbą o zdrowie i Dary Ducha Świętego dla całej rodziny.
18.00 Za + Annę Badura w rocznicę śmierci, męża Franciszka na pamiątkę urodzin, Alojzego Paździor, Marię, Władysława, Krystynę, Jana, Edwarda, Zofię, Wojciecha, Wiktorię, Władysława Kozioł, Irenę, Tadeusza, Stefanię Wawro, ++ z pokrewieństwa Badura, Kozioł i Rybka.

ŚRODA – 22.05.2019 –

6.30 Za ++ Wandę, Alberta Kowol, Józefa Kowol, ++ dziadków, Stefana Krzymyk, Huberta Piecha, Józefa Organiściok, Helenę Biela, Bożenę Musiał, ++ z pokrewieństwa Kowol i Rybka.

1. Za ++ Jadwigę, Herberta Hahn, ich rodziców, Gertrudę, Romana Henisz, Wiktorię, Pawła, Franciszka Jachnik, Elżbietę, Łucję, Huberta Nizor, Stanisława Niedźwiedzkiego i ++ z pokrewieństwa.
2. Za ++ Wilhelma, Rozalię, Joachima, Elfrydę, Alojzego Szołtysek, Mariana, Otylię, Wincentego Organiściok, Justynę, Wiktora Szołtysek Marię, Franciszka Fajkis, Marcina Promny, ++ z pokrewieństwa Szołtysek, Fajkis, Musioł i Mika.

CZWARTEK – 23.05.2019

6.30 Za ++ Ottona, Gertrudę Bryłka, Dariusza, Władysława, Piotra, Stanisława, Bronisławę Sarkowicz, Andrzeja, Jana Muszalik i dusze w czyśćcu cierpiące.

1. Za ++ Różę, Joachima, Jana, Janinę Musioł, Marię, Franciszka Brosz, Różę Rajca, Józefa Organiściok, Sebastiana Wróbel, ++ z rodzin Musioł, Kotyczka, Mryka i Szołtysek.
2. Za ++ Annę, Eryka, Norberta, Franciszkę, Piotra, Alfreda, Halinę, Alojzego Kowol, ++ dziadków, Annę, Jana Zalewski i ++ z pokrewieństwa.

PIĄTEK – 24.05.2019 – Wsp. NMP Wspomożycielki Wiernych

6.30 Za ++ Augustynę, Alfonsa Woźnica, Annę, Emanuela, Margarete, Helmuta, Rainharda Grzik, Józefa Wiśniewskiego oraz ++ z rodzin Woźnica, Promny i Grzik.

1. Za ++ Helenę, Herberta, Teresę, Wiktora, Stefanię, Lucjana Szołtysek, Gintra, Elżbietę, Eryka Hawlicki, Anielę, Ignacego, Edmunda Krzysteczko, Gertrudę, Pawła Swoboda, Leona Krzysteczko i ++ z pokrewieństwa.
2. Za ++ Damiana, Jadwigę, Alfreda Szołtysek, Annę, Pawła, Grzegorza Janota, Teresę, Rudolfa Luks, Stefana Woźnica, Marię Hudzikowską, ++ dziadków i ++ z pokrewieństwa.

SOBOTA – 25.05.2019 –

6.30 Do Miłosierdzia Bożego, MB Nieustającej Pomocy i św. Ojca Pio z podziękowaniem za otrzymane łaski dla Zygmunta Strzoda z okazji 60-tych urodzin, z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla całej rodziny.

1. Za ++ Alfreda, Bernarda Wilk na pamiątkę urodzin, Agnieszkę Nocoń, ++ z pokrewieństwa i ++ kapłanów.
2. Za ++ mamę Lidię Lauterbach, Małgorzatę, Herberta Bartoszek, Annę, Teodora Lauterbach, ich synów i synową, Karolinę Lauterbach, Sebastiana Wróbel, Franciszka Botor, Mariana Wyrobek oraz ++ z pokrewieństwa.
3. Za + Krystiana Koim w 30. dzień po śmierci.

NIEDZIELA – 26.05.2019 – VI Niedziela Wielkanocna

8.00 O Boże błogosławieństwo w intencji solenizantów maja.

10.30 Z okazji Dnia Matki o wieczną radość nieba dla mamy Iwony Wawoczny.

12.00 O Boże błogosławieństwo w intencji dzieci do Chrztu Świętego: Zofia Komorowska, Vivien Nierada, Anna Badoń, ich rodziców i chrzestnych.

16.30 Za + Krystiana Koim od ojca chrzestnego. Continue reading

OGŁOSZENIA PARAFIALNE Odpust św. Urbana -19 maj 2019

Przeżywamy dziś naszą parafialną uroczystość – odpust ku czci św. Urbana. Naszym kaznodzieją odpustowym jest ks. Łukasz Grochla, który jest proboszczem w ukraińskim Krzemieńcu. Serdecznie witamy go w naszej parafii. Jego posługę misyjną chcemy wesprzeć naszą modlitwą, ale też darem materialnym, dlatego dzisiaj po Mszy św. przed kościołem będzie zbiórka na potrzeby posługi duszpasterskiej ks. Łukasza na Ukrainie.

Dzisiaj swoje urodziny obchodzi nasz arcybiskup Wiktor Skworc. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
Na 16.00 zapraszamy dziś na nabożeństwo majowe.

W tygodniu nabożeństwa majowe o 17.30.

W czwartek 23 maja po Mszy św. wieczornej w naszych salkach będzie czynna Poradnia Życia Rodzinnego.

W piątek przypada dzień modlitw za Kościół w Chinach.
W piątek o 19.00 Godzina Modlitewna z Grupą Modlitewną św. o. Pio.

W przyszłą niedzielę mężczyźni i młodzieńcy pielgrzymują do MB Piekarskiej. Plan pielgrzymki dostępny jest na plakatach.

– wtorek – wspomnienie św. Jana Nepomucena.
– piątek – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.

Wspólnota Dorosłych zaprasza w poniedziałek na nabożeństwo majowe, Mszę św. wieczorną i na spotkanie formacyjne.
Oaza Młodzieżowa rozpoczyna swoje spotkanie formacyjne na Mszy św. wieczornej w piątek.
Spotkanie Dzieci Maryi w sobotę o 9.30
Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na potrzeby parafii i te, które zostaną złożone przed kościołem na cele misyjne.

Wszystkim życzymy duchowych owoców odpustu, błogosławionej niedzieli, a potem udanego tygodnia. Continue reading