Daily Archives: 9 listopada 2019

OGŁOSZENIA PARAFIALNE XXXII Niedziela Zwykła – 10.11.2019

Obchodzimy dziś dzień solidarności z Kościołem prześladowanym.
Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na budowę kościoła p.w. św. o. Pio w Tychach Mąkołowcu
Na 16.00 zapraszamy na niedzielne nieszpory.

Jutro o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza św. za Ojczyznę, w dniu państwowego Święta Niepodległości.

W środę po Mszy św. wieczornej odmówimy Różaniec Fatimski. Na tę Mszę św. zapraszamy też wszystkich uczestników tegorocznej pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Po Różańcu spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii świętej.

W piątek adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.00 i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Na 19.00 zapraszamy na Lectio Divina z Ewangelią niedzieli.

Przyszła niedziela będzie przeżywana jako Światowy Dzień Ubogich.

W sobotę 23 listopada po Mszy św. wieczornej w naszym kościele będziemy mogli przeżyć spektakl Polskiego Teatru Historii p.t. Paraklet. Już dziś zapraszamy.

– poniedziałek – wspomnienie św. Marcina z Tours.
– wtorek – wspomnienie św. Jozafata.
– środa – wspomnienie św. męczenników Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna

Spotkanie Oazy Młodzieżowej w piątek po Mszy św. wieczornej.
W sobotę wyjątkowo nie będzie zbiórki ministrantów.
Spotkanie Dzieci Maryi w sobotę o 9.30

Bóg zapłać wszystkim za modlitwę i dzisiejsze ofiary na budowę kościoła w Tychach Mąkołowcu. Po Mszy św. przed kościołem ma miejsce zbiórka na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Za tydzień kolekta na potrzeby parafii.

W zakrystii można potwierdzać prenumeraty czasopism na przyszły rok (Słowo wśród nas – 71,50 zł, Różaniec – 62 zł, Głos O. Pio – 47 zł.) Do końca listopada zamkniemy listy i złożymy zamówienia.

Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli, a potem udanego tygodnia. Continue reading

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW 10 – 17 listopad 2019

NIEDZIELA – 10.11.2019 – XXXII Niedziela Zwykła

8.00 Za + Grzegorza Romik w 1. rocznicę śmierci.

10.30 Za ++ męża i ojca Zygmunta Mryka w rocznicę śmierci, Roberta, Jadwigę Mryka, Ludwika, Marię Skrzypczyk, ++ dziadków, Erwina, Adelę Franik, ++ z rodzin Mryka, Skrzypczyk, Polnik oraz dusze opuszczone.

12.00 O radość wieczną dla + Gerarda Lauterbach od koleżanek i kolegów z rocznika 1943.

14.30 Do Bożej Opatrzności o zdrowie i błogosławieństwo dla żyjących z rodziny Jana i Rozalii Rybka oraz o radość wieczną dla zmarłych.

16.30 Za ++ Agnieszkę, Wiktora, Małgorzatę Henryka Bednar, Gertrudę, Józefa Kurda, Waldemara Wojtasek, Stanisława Lasota, Teresę, Józefa Tomanek, Wandę, Józefa Gębolis, ++ z pokrewieństwa Bednar, Kurda, Lasota, Wojtasek i dusze w czyśćcu cierpiące.

PONIEDZIAŁEK – 11.11.2019 – Wsp. św. Marcina z Tours

6.30 Za ++ zalecanych.

9.00 O Boże błogosławieństwo w intencji Ojczyzny.

Za ++ Eryka, Marię Spyra, Jerzego, Angelę, Emila Piszczelok, dziadków, ++ z pokrewieństwa Spyra, Kucjas, Malcherczyk, Piszczelok, Dolores, Gerhata Grześka, Achilesa Związek, Jana Karwat, Wernera Wochnik, ++ sąsiadów, kapłanów i dusze czyśćcowe.

WTOREK – 12.11.2019 – Wsp. św. Jozafata

6.30 Za dusze w czyśćcu cierpiące.

1. Za ++ Jana Liwa w rocznicę śmierci, Ryszarda, Helenę, Teresę, Martę, Jadwigę Matula, 3 braci, ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.
2. Za ++ zalecanych.

ŚRODA – 13.11.2019 – Wsp. św. męczenników Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna

6.30 Za ++ Franciszkę, Pawła, Teresę, Erykę, Ewalda Pindur, Zygfryda Skura, Łucję, Jerzego Stalica, rodziców, teściów, siostrę Edeltrautę i męża Helmuta Cieplik, ++ dziadków i ++ z pokrewieństwa.

1. O Boże błogosławieństwo w intencji czcicieli MB Fatimskiej.
2. Do Bożej Opatrzności, za wstawiennictwem MB Częstochowskiej z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i opiekę dla uczestników pieszej pielgrzymki do Częstochowy, ich rodzin i wszystkich ofiarodawców.

CZWARTEK – 14.11.2019 –

6.30 Za ++ Annę, Piotra Żymełka, Marię, Karola Wrzask, Emila Sosna, Stanisława Sznajder, ++ z rodzin Żymełka i Michalski.

1. Za ++ Martę, Ryszarda, Alfreda, Romana Teichgraber, Gertrudę, Franciszka Włodarz, Małgorzatę Swoboda, Jadwigę, Antona Finke, Stanisława, Gertrudę Mrozek, Agnieszkę, Pawła Niedziela, Dariusza Ciszewskiego i ++ z pokrewieństwa.
2. Za ++ Martę Wójcik w rocznicę śmierci, męża Piotra, rodziców z obu stron, Anielę, Józefa, Jadwigę Korol, Jadwigę Helios, Magdalenę, Wilhelma Włodarz, Elfrydę, Rafała Kasperczyk, Gertrudę, Jana Plewnia, ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.

PIĄTEK – 15.11.2019 –

6.30 Za ++ Łucję, Władysława Kołodziej, Gertrudę, Henryka, Edwarda Kula, dziadków, Marię, Ludwika Skrzypczyk, Alojzego Paździor, ++ z pokrewieństwa Kołodziej, Kula, Szołtysek, Fajkis i ++ kapłanów.

1. Za ++ Urszulę Szołtysek, męża Franciszka, ++ z rodzin Szołtysek, Dudek, Miliczek i Kruszel.
2. Za + Bolesława Świerczka od rodzin kapłanów i franciszkanów.

SOBOTA – 16.11.2019 –

1. Za ++ Cecylię, Henryka Wranik, ich rodzeństwo, Marię, Tadeusza Wranik, Marię Antoniego, Kazimierza Strojny, Edmunda Kowol, Annę, Alojzego Kula, Tadeusza Toman, ++ dziadków i ++ z pokrewieństwa.
2. Za + Eryka Muras od sąsiadów z ul. Zamkowej, Zabrskiej i Basztowej.

NIEDZIELA – 17.11.2019 – XXXIII Niedziela Zwykła

8.00 Za ++ Romana, Ryszarda, Weronikę, Pawła Bartoszek, Ernesta, Martę Słupik, Bernarda, Lidię Gancarczyk, Edmunda Szołtysek, ++ z pokrewieństwa i ++ kapłanów.

10.30 Za + Tadeusza Pyka od koleżanek i kolegów z rocznika 1957.

12.00 O Boże błogosławieństwo i opiekę Aniołów Stróżów w intencji rocznych dzieci: Tadeusz Bartnicki, Gabriel Szołtysek, ich rodziców i chrzestnych.

16.30 Za + Ewę Tabath w 30. dzień po śmierci. Continue reading